Najczęściej stosowane typy wykresów

Analiza danych poprzez ich wizualizację to gorący temat. Istnieje szereg wizualizacji, które możemy wybrać do przedstawienia danych, by za ich pomocą szukać odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Jednak czy wybrana przez nas forma jest odpowiednia dla naszych danych? Przyjrzyjmy się najczęściej stosowanym typom wykresów oraz sytuacjom, w jakich ich użycie jest rekomendowane.
JAKIE  NARZĘDZIE  WYBRAĆ ?


Jednym z narzędzi, które możemy wykorzystać do budowania wizualizacji danych jest Tableau, które według raportu Gartnera z lutego 2014 roku znajduje się w czołówce liderów na rynku rozwiązań Business Intelligence. Tableau oparte jest o technologię VizQL (wizualny język zapytań), opracowaną na Stanford University. Odpowiedzią na zapytanie wysłane do bazy danych jest jej reprezentacja graficzna o ujednoliconej strukturze. VizQL daje możliwość wykonywania szybkich wizualnych analiz na dużych zbiorach danych.

ZAKŁADKA  SHOW  MEJednym z licznych atutów Tableau jest zakładka Show Me, która podpowiada jakie typy wizualizacji są dostępne dla danych, które zamieścimy na widoku (dostępne są podświetlone). Ponadto pod każdym z wykresów znajduje się „recepta”, dotycząca tego jak zbudować wybrany typ wizualizacji. Na przykład, gdy na widoku zamieścimy datę i sprzedaż w Show Me możemy zobaczyć, że jednym z dostępnych typów wizualizacji jest wykres liniowy, do którego utworzenia wymagane jest wybranie: jednej daty, zero lub więcej wymiarów (zmiennych jakościowych) i jednej lub więcej miar (zmiennych ilościowych).
NAJCZĘŚCIEJ  STOSOWANE  TYPY  WYKRESÓW


       W Tableau dostępne są najczęściej stosowane typy wykresów -  wystarczy wybrać je z zakładki Show Me. Mniej popularne wykresy zazwyczaj można utworzyć za pomocą dostępnych narzędzi. Wielkim atutem Tableau jest możliwość łączenia ze sobą pewnych typów wizualizacji na jednym widoku, np. nałożenie wykresów kołowych na mapę. Ponadto możemy tworzyć dashboardy, czyli interaktywne kokpity menażerskie, złożone z kilku widoków. Dzięki nim możemy analizować nasze dane w szerszym kontekście bez konieczności poruszania się po kilku utworzonych arkuszach. W poniżej zamieszczonym Story możemy obejrzeć slajdy z przykładami wykonania wykresów oraz opisami sytuacji, w których ich użycie jest rekomendowane.


KOMENTARZE

Nazwa

Alteryx,8,astrafox,1,ASTRAFOX ACADEMY,16,case study,16,Data Science,44,Konferencje,31,Mapy i geokodowanie,6,Opinie,1,Przygotowane danych - ETL,4,R,4,Tableau,202,Tips & Tricks,61,Wizualizacja danych,50,
ltr
item
Polski blog Tableau - ASTRAFOX: Najczęściej stosowane typy wykresów
Najczęściej stosowane typy wykresów
https://2.bp.blogspot.com/--4ZyestaW9w/VkEMCInh89I/AAAAAAAAAIQ/nRt8nvqV7u8/s640/gartner-mq-2014.png
https://2.bp.blogspot.com/--4ZyestaW9w/VkEMCInh89I/AAAAAAAAAIQ/nRt8nvqV7u8/s72-c/gartner-mq-2014.png
Polski blog Tableau - ASTRAFOX
http://blog.tableau-software.pl/2014/11/najczesciej-stosowane-typy-wykresow.html
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/2014/11/najczesciej-stosowane-typy-wykresow.html
true
9139349578575077505
UTF-8
Załadowano wszytskie posty Nie znaleziono żadnych postów ZOBACZ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Usuń komentarz Usuń Napisane przez Home STRONY POSTY Zobacz wszystko POLECANE ETYKIETA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do twoich kryteriów Powrót Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Nd Pon Wt Śr Czw Pt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czewiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TO JEST TREŚĆ PREMIUM Udostępnij, by odblokować Kopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany Nie można skopiować kodu / tekstu, naciśnij [CTRL]+[C] (or CMD+C w Mac) by skopiować