Dashboard z akcjami - dynamiczne drążenie danych


     Akcje pełnią ważną rolę w Tableau, jest to wygodny sposób drążenia danych. Jednocześnie dodawanie akcji w Tableau jest bardzo łatwe. Najprostsza opcja to nacisnąć element na Dashboardzie i z rozwijanych opcji wybrać 'Use as Filter'.

    Na jednym ze szkoleń padło pytanie: Czy w Tableau jest akcja typu 'pop up' czyli okienko z raportem/wizualizacją wyświetla się dopiero po naciśnięciu czegoś? Odpowiedź brzmi: tak, jest to jedna z opcjonalnych funkcji akcji . Przykład poniżej:
     Poza szybką opcją dodawania akcji poprzez 'Use as Filter' jest inna metoda pozwalająca na większą kontrolę nad funkcjonalnościami akcji. Należy rozwinąć zakładkę 'Dashboard' i wybrać 'Actions...' Następnie wybieramy 'Add Action' i jeden z 3 rodzajów akcji - filtrowanie, podświetlanie lub przekierowanie do adresu URL.
     Nasz przykładowy Dashboard zawiera 2 akcje. W każdej z nich dokładnie wskazaliśmy element, który wyzwala akcję oraz elementy na które oddziałuje akcja (check boxy po lewej). Wskazaliśmy również, że wywołanie akcji następuje poprzez kliknięcie na element ('Select').

     Efekt 'Pop up' czyli pojawiania się elementów uzyskany jest dzięki zaznaczeniu opcji 'Exclude all values' w sekcji poświęconej 'co się stanie po odznaczeniu wybranego elementu' :
     Na koniec twórca Dashboardu podejmuje decyzję czy opublikować go tak jak w naszym przypadku z już wyzwolonymi akcjami (aby pokazać, że taka opcja jest w ogóle możliwa) czy tylko umieścić instrukcję z opisem co kliknąć i co to spowoduje.KOMENTARZE

Nazwa

Alteryx,8,astrafox,1,ASTRAFOX ACADEMY,16,case study,16,Data Science,44,Konferencje,31,Mapy i geokodowanie,6,Opinie,1,Przygotowane danych - ETL,4,R,4,Tableau,202,Tips & Tricks,61,Wizualizacja danych,50,
ltr
item
Polski blog Tableau - ASTRAFOX: Dashboard z akcjami - dynamiczne drążenie danych
Dashboard z akcjami - dynamiczne drążenie danych
https://public.tableau.com/static/images/Po/PopUpdetails/Dashboard/1_rss.png
https://3.bp.blogspot.com/-K1U5TKPAIxc/VeBBTEyrhoI/AAAAAAAAARk/jiqnvwX3-0g/s72-c/I.png
Polski blog Tableau - ASTRAFOX
http://blog.tableau-software.pl/2015/08/dashboard-z-akcjami-dynamiczne-drazenie.html
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/2015/08/dashboard-z-akcjami-dynamiczne-drazenie.html
true
9139349578575077505
UTF-8
Załadowano wszytskie posty Nie znaleziono żadnych postów ZOBACZ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Usuń komentarz Usuń Napisane przez Home STRONY POSTY Zobacz wszystko POLECANE ETYKIETA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do twoich kryteriów Powrót Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Nd Pon Wt Śr Czw Pt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czewiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TO JEST TREŚĆ PREMIUM Udostępnij, by odblokować Kopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany Nie można skopiować kodu / tekstu, naciśnij [CTRL]+[C] (or CMD+C w Mac) by skopiować