Story Points - na czym polega i jak je tworzyć?

W wersji Tableau 8.2 dostępna jest nowa funkcjonalność: STORY POINTS. Jest to forma interaktywnej prezentacji, w której można opisać cały proces analizy danych, omówić tworzenie poszczególnych tabel i wykresów, notować swoje spostrzeżenia, a także umieszczać całe dashboardy. Już nie ma potrzeby tworzenia czasochłonnych raportów i prezentacji! Ponadto zachowana jest możliwość filtrowania, sortowania i drillowania danych, a wszelkie zmiany wprowadzone w arkuszach zostaną automatycznie wprowadzone w Story Points.

Na potrzeby zaprezentowania jak wygodna i przydatna jest to funkcjonalność przygotowane zostało Story Points, dotyczące tworzenia przykładowego dashboardu finansowego w Tableau. Analiza została przeprowadzona na zbiorze Sample - Superstore Subset, dostępnym w katalogu My Tableau Repository po zainstalowaniu Tableau.


JAK TWORZYĆ STORY POINTS?

Nic prostszego. Aby utworzyć nowe opowiadanie wystarczy wybrać w workbooku z zakładki Story opcję New Story.
Na slajdach możemy umieszczać arkusze zawarte w naszym workbooku, modyfikować je, dodawać adnotacje. Możemy także zamieścić cały dashboard - by ładnie się dopasował do prezentacji zmieniamy jego rozmiar na „Fit to Story” (domyślnie jest Automatic). Slajdy można również duplikować, np. w celu wyfiltrowania pewnych obserwacji na kolejnym slajdzie. Wtedy osoba, która przegląda tak utworzone opowiadanie jest w stanie w łatwy sposób odtworzyć tok rozumowania osoby przeprowadzającej analizę.
Podobnie jak w przypadku dashboardów Story możemy publikować na publicznym serwerze Tableau, aby dzielić się nimi z innymi.

http://www.tableausoftware.com/public/KOMENTARZE

Nazwa

Alteryx,8,astrafox,1,ASTRAFOX ACADEMY,16,case study,16,Data Science,44,Konferencje,31,Mapy i geokodowanie,6,Opinie,1,Przygotowane danych - ETL,4,R,4,Tableau,202,Tips & Tricks,61,Wizualizacja danych,50,
ltr
item
Polski blog Tableau - ASTRAFOX: Story Points - na czym polega i jak je tworzyć?
Story Points - na czym polega i jak je tworzyć?
https://public.tableausoftware.com/static/images/Da/DashboardandStoryPoints/Story/1_rss.png
https://2.bp.blogspot.com/-PjUu0QwmjBA/VkEhRTz9gLI/AAAAAAAAAbM/F-b2WG-UoBk/s72-c/Picture1.png
Polski blog Tableau - ASTRAFOX
http://blog.tableau-software.pl/2014/07/story-points-na-czym-polega-i-jak-je.html
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/2014/07/story-points-na-czym-polega-i-jak-je.html
true
9139349578575077505
UTF-8
Załadowano wszytskie posty Nie znaleziono żadnych postów ZOBACZ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Usuń komentarz Usuń Napisane przez Home STRONY POSTY Zobacz wszystko POLECANE ETYKIETA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do twoich kryteriów Powrót Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Nd Pon Wt Śr Czw Pt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czewiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TO JEST TREŚĆ PREMIUM Udostępnij, by odblokować Kopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany Nie można skopiować kodu / tekstu, naciśnij [CTRL]+[C] (or CMD+C w Mac) by skopiować