Level of Detail Expressions - przykłady (Histogram)

         Level of Detail Expressions (LOD) to funkcje z grupy „Aggregate Functions”, które pojawiły wraz z wersją Tableau 9.0. Umożliwiają one agregację kalkulacji w grupach, które nie muszą odpowiadać wymiarom, wykorzystanym do zbudowania widoku, jak w poprzednich wersjach Tableau. Pozwala to na szybkie uzyskanie odpowiedzi na złożone zapytania do bazy danych. Zobacz jakie to proste!

         W zakładce LOD możemy znaleźć wyczerpujący materiał dotyczący Level of Detail Expressions. Zachęcam do przeczytania:


         Zbudujemy histogram, który pomoże odpowiedzieć na pytanie jak wielu klientów złożyło np. 5 zamówień? Jest to prosta analiza, którą ciężko byłoby wykonać bez LOD Expressions. Jeśli naniosę na wiersze zmienną Customer Name z funkcją agregującą Count (Distinct), a następnie zmienną Order ID na kolumny z funkcją agregującą Count (Distinct), to w wyniku uzyskam wykres rozrzutu złożony z jednego punktu. 
         Odpowiedź na zadane pytanie wymaga dodania do kalkulacji zliczającej liczbę zamówień wymiaru Customer Name, co umożliwi wykorzystanie funkcji FIXED. Chcesz dowiedzieć się jak zbudować poniżej opublikowaną wizualizację? Zapraszam do przeczytania dalszej części postu!         Pracę zaczniemy od wykonania następującej kalkulacji.


         Kalkulację należy skonwertować do postaci dyskretnej za pomocą opcji Convert to Dimension oraz nanieść na kolumny.

         Na koniec możemy np. dodać do histogramu etykiety za pomocą skrótowej ikonki Show Mark Lables na pasku zadań (Abc). Możemy również nanieść na ikonkę Color zmienną Customer Name z funkcją agregującą Count (Distinct).

         Kolory możemy edytować za pomocą opcji Edit Colors, dostępnej po naciśnięciu ikonki Color lub w menu rozwijanym przy legendzie koloru.

         Po najechaniu myszką na poszczególne słupki pojawia się okienko ze szczegółowymi informacjami, którego wygląd możemy edytować za pomocą ikonki Tooltip.

KOMENTARZE

Nazwa

Alteryx,8,astrafox,1,ASTRAFOX ACADEMY,16,case study,16,Data Science,44,Konferencje,31,Mapy i geokodowanie,6,Opinie,1,Przygotowane danych - ETL,4,R,4,Tableau,202,Tips & Tricks,61,Wizualizacja danych,50,
ltr
item
Polski blog Tableau - ASTRAFOX: Level of Detail Expressions - przykłady (Histogram)
Level of Detail Expressions - przykłady (Histogram)
https://2.bp.blogspot.com/-8Uex3oZdTs4/VkD92uq0UYI/AAAAAAAABo8/JGCL8D0oEL0/s640/image1.png
https://2.bp.blogspot.com/-8Uex3oZdTs4/VkD92uq0UYI/AAAAAAAABo8/JGCL8D0oEL0/s72-c/image1.png
Polski blog Tableau - ASTRAFOX
http://blog.tableau-software.pl/2015/04/level-of-detail-expressions-lod-to.html
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/
http://blog.tableau-software.pl/2015/04/level-of-detail-expressions-lod-to.html
true
9139349578575077505
UTF-8
Załadowano wszytskie posty Nie znaleziono żadnych postów ZOBACZ WSZYSTKIE Czytaj więcej Odpowiedz Usuń komentarz Usuń Napisane przez Home STRONY POSTY Zobacz wszystko POLECANE ETYKIETA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do twoich kryteriów Powrót Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Nd Pon Wt Śr Czw Pt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czewiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago ponad 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TO JEST TREŚĆ PREMIUM Udostępnij, by odblokować Kopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany Nie można skopiować kodu / tekstu, naciśnij [CTRL]+[C] (or CMD+C w Mac) by skopiować